Menu:

SEO optimalizace webu

Mít kvalitní a přehledné webové stránky je dnes základ úspěšné firmy. Můžete samozřejmě nabízet svůj produkt, aniž byste se jakkoliv prezentovali na webových stránkách. V tom případě ale musíte být připraveni, že vás konkurence může prakticky převálcovat a vy uvidíte v budoucnu pouze její záda. Dalším mezníkem k navýšení obratu a tím i zisku firmy je zvýšení počtu klientů. Kvalitní webové stránky sami o sobě nám ale klienty nepřitáhnout. Klienti ve většině případů chodí na webové stránky přes odkaz v nejrůznějších vyhledávačích. A aby byly naše stránky na popředí takových vyhledávačů, je třeba nastavení kvalitní SEO optimalizace. To je soubor určitých doporučení, jak nastavit naše webové stránky, aby byly právě pro vyhledávač lákavé a zobrazoval je na prvních příčkách ve výsledcích hledání.

Kvalitně provedené webové stránky jsou základ, ale stejně tak se na ně musíme dívat tak, že se jedná pouze o základ a je třeba přemýšlet, kam směřovat dále. V okamžiku, kdy použijeme kvalitní SEO máme již mnohem větší pravděpodobnost, že bude návštěvnost našich webových stránek na předních příčkách. Důležité je, abychom si velmi dobře promysleli, jaká klíčová slova vystihují právě naše podnikání a náš webový obsah, který chceme našim potenciálním klientům předestřít. Pomocí různých vyhledávačů můžeme dokonce zjistit, kolikrát je dané slovo požadováno k vyhledání.

Jakmile zjistíte, že vámi navrhované slovo se opakuje mnohem častěji, než ostatní, není to to pravé slovo pro dobrou optimalizaci. Jakmile totiž dané slovo zachytí vyhledávače na více webech, je velmi těžké se prosadit do čela tohoto seznamu. Co nám ale může pomoci se správnou optimalizací je porovnání, jak na tom jsou s optimalizací stránky na čelních příčkách. Další možností je spojit více klíčových slov pro vyhledávání do jedné fráze. Pokud například chcete najít vhodného partnera pro optimalizaci webu v Brně, je třeba do vyhledávače zadat SEO Brno, čímž eliminujeme a odsunujeme na zadní příčky webové stránky firem, které nabízejí SEO v jiných městech. Správná optimalizace je běh na dlouhou trať, který se ale vyplatí.

28. 06. 2012